toxa5555 (toxa5555) wrote,
toxa5555
toxa5555

І знову "зрада"...Сьогодні натрапив в фб на 'пост зради' від одного з юзерів. Хто такий і чи має якесь відношення до ЗСУ не знаю. Але прочитавши даний пост: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=178647455906483&id=100012836894308
Виникли запитання!
Для початку скажу , що підрозліл в якому я служу озброєний АКМ з ТК 9 або просто АКМ ТК 9. Що ж це таке ТК9 бо на сайті виробника про дану модель нічого немає.Даний комплект чи то розроблений чи то скопійований у когось заводом "Форт". Це державне підприємство у Віниці.Тут ТК означає: тактичний комплект. Припускаю, що цифра 9 означає кільлькіть модифікації далі детальніше.Що ж змінено?! Дульну гайку або компенсатор на ДТК( дульний тормоз компенсатор) напевно власної кострукції завода.

Далі дерев'яні цівка і накладка на газову трубку замінені на більш сучасні . Накладка зі сплаву алюмінію має зверху базу для кріплення прицілів. Тобто планка Вівера. Цівка : каркас металевий залитий пластиком зля зручнішої хватки плюс три малі планки Вівера , знизу та по боках. зрозуміло для кріплення знизу ручки переноса вогню, а збоку ЛЦУ і підствольного ліхтаря. Ручка переноса вогню йде в комплекті.

Далі замінений запобіжник з можливітю оперувати ним одним пальцим, вказівним або великим. Встановлена ерногомічна пістолетна рукоятка замість старої.

Приклад-замість дерева, складний в бік, телескопічний приклад на сім положень.

Найголовніше-це кришка ствольної коробки з планкою Пікатіні.

Кріпиться кришка на шарнір в місці кріплення штатної прицільної планки. Відкртвається вгору як в АКС-74У. При цьому прицільна планка залишається і кріпиться до самої кришки в тому ж місці де була розташована до модефікацій. Кришка фіксується жорстко. Можу припусти що кришка як і всі обновки підганяються індивідуально. Це звісно трудомісткий процес але мова зараз про інше. Детальніше про враження від АКМ ТК 9 буде пізніше окремим постом. Також в комплекті йде коліматор.І так повернемся до "зради". В пості зради мова йде про ТК без цифрового індекса. Я такі бачив в батальйоні "Донбас" вони відрізняються від ТК9 відсутністю кришки з Пікатіні. Все інше візуально не відрізнялось. Це все тіж АКМ 60-70 років з тим обвісом, що був описаний вище.

Отже по порядку. Макс Ржевский починає з газової трубки і пише, що вона "новодельна". Насправді газову трубку не міняли, а замінили лише накладку на гозову трубку та це могло бути хибне трактування по суті.
Отож далі. Далі цікавіше!

Газова трубка кріпиться як і в стандартому акм плюс чотири гвинти намертво кріплять нижню частину накладки на газову трубку до цівки.Вона складається з двох частин: верхньої і нижньої. Разом вони скріплюється чотирьма гвинтами.

Аби зняти газову трубку слід відкрутити ці чотири верхні гвинти.Пристрілка при цьому не повинна збиватися оскільки нижня частина скріплина з цівкою, а верхня туго заходить і стає на своє місце. Загалом вісім гвинтів. Цівка кріпиться стандартним способом до ствола і ствольної коробки.

Все надійно зафіксовано, немає люфтів і все припасовоно. Ніяких хомутів там і близько немає. Та певно автор не знає як виглядають хомути:Переходимо до приклада. Макс Ржевський пише, що кріплення прикладу до ствольной коробки не надійне і гвинти, якими кріпиться сама трубка приклада до шарніра, викручуються вже після двох вистріляних магазинів.
За пів року експлуатації в трьох ротах не чув про жодний такий випадок. Сам стріляв і нічого там не відкручувалось. Крім того люфту на "защелке типа АКС 74" немає, перевірив на всіх автоматах, що мені трапились!Зараз не доводиться багато стріляти. Але при виїздах на полігон відстрелювали більше чотирьох магазинів це точно).

Ще мене трохи насмішили слова про "демпфер отдачи - пружина". В прикладі там немає ніякої пружмни( для цікавості перевірив два автомата, в трубці порожньо). Та і я ніколи не чув про такий буфер віддачі для АК. І фото в пості також немає. Доречі є поліуританові буфери і фони встановлюються в свольній коробці під пружиною зворотного механізму.


Але, в ТК 9 вони відсутні.

Про бокову планку кріплення типу " ластівїний хвіст" нічого не скажу, завод вирішив не встановлюти її . Використовуючи кронштейн ластівїний хвіст-Пікатіні отримуєм кріплення над кришкою ствольної коробки. По правді, це найбільш оптимальне розташування коліматора і оптики на ак плюс нічого не збивається(моя суб'єктивна думка)! Та тут її немає і чорт з нею. В ТК9 є кришка з Пікатіні, тому нам простіше.

І останнє, найважливіше, про постскриптум Максима Ржевского.
Після встановлення "ласты" приклад звісно не буде складатися бо конструцією завода "Форт" те бокове кріплення не було передбачене і, відповідно, приклад не буде складатися, бо він на таке не розрахований.

І нарешті про ГП-25 і ГП-30.
Ну по-перше я за два роки служби в ЗСУ ніколи не бачив ГП-30 і ніхто взагалі не бачив. Не думаю, що вони є на озброєнні в ЗСУ. Хіба в якихось нууу вже дуже спеціальних підроздвлів.
А по друге ГП-25 ,яких у нас вистачає, встановлюється на АКМ ТК9. Іноді на деяких зразках туго але встановлюєся бо це передбачено конструкцією цівки.Повторю, що ТК і ТК9 не відрізняються за цівкою і накладкою на газову трубку. Нажаль в пості немає фото цівки і газової трубки.Насправді автомат став значно важчим і це великий мінус! Справді десь біля 5кг. Тут є свої нюанси про переваги і недоліки АКМ ТК9 напишемо пізніше.

То де ж зрада?! Боюсь її знову немає. Судячи з того як автор викладає саму суть зради і вище перелічиних фактів ,в т.ч. "хомутів," зради як такої немає. Макс Ржевський сам себе компрометує коли пише , що газова трубка кріпиться хомутами до ствола, про "демпфер отдачи -пружину", про ГП-30 яких у нас немає. Все це легко перевірити. Все інше хай буде на моїй совісті.
Сказати щось про мотиви автора даного поста я не можу. Хіба припущення , що йому бракує самовираження та в зброї він розбирається погано. Де він мав можливість стріляти з АКМ ТК невідлмо.
Взагалі дуже сумніваюсь в достовірності викладеного матеріалу Макса Ржевський.

Забагато вже зради!
Tags: АКМ, АТО, Форт, зрада
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments